Ekobudex

SEPARACJA

sito łukowe

flotacja...

biologia...

odwadnianie osadów...

Oferujemy systemy do mechanicznego podczyszczania ścieków o wydajności od 5 do 200 m3/godzinę.

KRATA KOSZOWA: RĘCZNA I MECHANICZNA

Kraty służą do wstępnego podczyszczenia, polegającego na usunięciu zanieczyszczeń stałych o wymiarach powyżej 10-20 mm. Przeznaczone do zabezpieczenia przepompowni. Stosowane w ubojniach, w masarniach. Dla przepływów niewielkich i małej zawartości zanieczyszczeń stosujemy ręczne podnoszenie kosza, dla przepływów większych (> 20 m3/h) kosz wyciągany jest za pomocą elektrycznej wciągarki.

krata koszowa

SITA ŁUKOWE SZCZELINOWE

Sito łukowe to sito z grupy sit „dokładnych” charakteryzujących się tym, że nie posiadają części ruchomych, stąd ich odporność na uszkodzenia. Poprzez zastosowanie elementów cedzących o perforacji od 0,5 do 2,0 mm, pozwalają „dokładnie” czyścić ścieki z zanieczyszczeń stałych. Sprawdzają się w ubojniach drobiu, zakładach rybnych - wszędzie tam, gdzie w ściekach nie występuje nadmierna ilość tłuszczu.

sito łukowe szczelinowe

SITA BĘBNOWE SZCZELINOWE I PERFOROWANE

Jest to grupa sit mechanicznych. Cechą charakterystyczną jest obrotowy, perforowany (szczelinowy) bęben. Zasilanie bębna może odbywać się z zewnątrz lub do środka bębna. Sita pozwalają oddzielić części stałe o wymiarach większych od 0,5 mm. Zastosowany wysokosprawny system mycia pozwala na cedzenie ścieków o znacznych ilościach tłuszczu.
Dobór rodzaju sita (z napływem wewnętrznym lub zewnętrznym), wielkość perforacji, rodzaj systemu mycia sita dobierany jest indywidualnie do każdego rodzaju ścieków.

sito_obrotowe

powrót...